HCE Fórum

1674675677679680700

Komentáře

  • Nechtějí ho zkusit? Ten by byl rád i za polívku a chleba. Žádná drahota, a jak je vidět, tak šikovný kluci jsou i jinde.
  • Nechtějí ho zkusit? Ten by byl rád i za polívku a chleba. Žádná drahota, a jak je vidět, tak šikovný kluci jsou i jinde.
  • upraveno 2. říjen
    @Uklízečka_kabiny_HCE Jenze většina těch mužstev, ktery zmiňuješ, tak mají buď herně dokázané, ze se maji o co opřít. Nebo maji aspon viditelnou hráčskou kvalitu a predpoklad, ze to zlomi. U nás teda nevidim ani jedno a ty predsezonni odhady byly naprosto trefný. Trapit se muze mozna Olomouc, ale tu my i tak neporazíme a ještě nás sestřelí Kohout…

    Chybí kvalita, nepovedli se zatím vubec importi (až možná na Reunanena), priprava evidentne k sehraní nevedla a ted doufat, ze budes porad na dostřel 1 výhrou, je trochu naivní představa. Pri tom programu a výkonnosti můžeme zůstat dole klidne zatraceně dlouho…
    Post edited by HCE_Majkl on
  • 1140bxl: V souvislosti s tím Kalousem...... já nechápu jednu věc. Prý přišel už k hotovému týmu /kontrakt od 1.6.2024/, ty hráče, který jsme podepsali prý dělal Patera s Tobolkou. Zcela naivně jsem si myslel, že už se bude na tvorbě toho týmu podílet sám Kalous, protože od března bylo jasný, že sportovní manažer bude on. Nechápu teda, proč nepodepsali někoho, kdo se mohl do práce naplno zapojit hned, což u Kalouse jako člena realizačního týmu nebylo zřejmě možné. V podstatě teda zase budeme čekat jako na další sezonu asi, kdy už si to Kalous bude moct složit sám, za mě nepochopitelný rozhodnutí, když vezmu v potaz to, že majitelé chtějí výsledky hned /a oni je opravdu chtějí!!!/. Celé je to posílené tím, že Kalous dál zůstává u národního týmu jako jeden z asistentů. Takže v reprezentačních pauzách, kdy můžeš třeba řešit případné výměny se on bude soustředit na svoji práci u národního týmu. Taky by mě zajímalo, jak často vůbec v těch Varech opravdu je, protože v podstatě kdybych nevěděl, že je sportovní manažer tak o něm ani nevím. Mám z toho hodně smíšený pocity, ten klub funguje v určitých ohledech jako mateřská školka. Když hledali generálního manažera, tak chtěli aby ten člověk žil ve Varech, jak to dopadlo všichni víme...... Tobolka je tady jednou dvakrát týdně možná podle toho jak hrajeme zápasy a ten Kalous bůh ví jak. Nechci se nikoho dotknout /budoucnost ukáže, jaký bude Kalousův přínos pro HCE/, ale trochu to na mě dělá dojem, že si jako hodnej strejda přišel ještě vydělat před důchodem. Dokud nebude ta organizace celá šlapat jako hodinky, tak prostě výsledky nikdy nebudou. Marketing šel možná trochu nahoru, ale co se týče komunikace s fanoušky třeba, tak se vlastně nic nezměnilo oproti loňsku a sezónám předtím.....

    Jinak žádný zázrak jsem letos teda nečekal, psal jsem tady před sezonou, že bych za velký úspěch po základní části považoval to, že bysme třeba předkolo začínali na domácím ledě. Ale realita teda předčila moje očekávání :-( v zásadě na tom ledě nefunguje vůbec nic. Nemyslím si teda, že Frodo je tam za sněhuláka, zázraky fakt dělat neumí, rozhodně ne pořád. Zápas proti zoufalý Spartě ukradl on, a o zápase s Hradcem se vůbec nemusíme bavit, takovej vyhraješ jednu za sezonu, celý zápas nás drtili. Ale i v ostatních zápasech nás Frodo držel, třeba včera v první třetině už mohlo být dávno po zápase, kolikrát nás vymotali, že hráč střílel sám mezi kruhama, Frodo si za mě drží dál svůj vysokej standart!!! Akorát je otázka jak dlouho to psychicky vydrží, protože prostě bez jeho famózního výkonu nejsme schopný vyhrát zápas, nikoho nepřehrajeme. Paradoxně jeden z nejlepších zápasů byl ten úplně první v ČB, kde jsme měli kopu šancí, tam jsme je placama přehráli. O obraně se nemusíme vůbec bavit, a tím nemyslím jen pohled čísel, kdy nejhorší mají všechny posily, který do obrany přišly. Většinu zápasů nás ty týmy úplně neuvěřitelně zavírali v naší vlastní třetině /Vítkovice, Hradec a včera i Liberec/ to byly klasický labutě, jen rozdat lístky. Je to obranný hře celýho týmu. O útoku se taky nemá cenu bavit, tam to ještě zkresluje ten zápas s Hradcem, kde nám to teda napadalo neskutečně. Přesilovky nefungujou, dali jsme 3 góly myslím, z toho dva nic sehranýho, štastný odraz od brusle proti Hradci a včera nastřelená prdel nebo co to bylo od Beryho. Funguje nám jediný útok, který je konkurenceschopný, a to Grígerova formace s ním na centru. Jinak se zbytek hledá, neustálý rotace ty jdeš na centra a teďka zase na křídlo jako v případě Kofroně, protože Salsten není schopný hrát nikde jinde než na centru...... Za mě všechno špatně. A z čeho mám největší strach ..... někdo tady píše, že týmu, který nefungujou je víc. Jasný Kometa, Budějky taky nic moc, ale tam vidím ten hráčský potenciál, mají lídry, dostanou se z toho. Tady bohužel nic takovýho nevidím...... Jirka Černoch fakt lídr není, věřím, že je to suprovej kluk, který dělá všechno naplno a nic nevypustí, ale jeho role na týmu by měla být úplně jiná. Jasný zranil se Ilomaki, to nikdo nemohl vědět, ale stejně mi přijde, že máme v útoku tým složený z hráčů do 3. a 4. formací, rozdílovýho nic. A tohle nespasí ani ilomaki, kterej se snad brzo vrátí. Strašně rád bych se mýlil, ale podle mě tohle bude průserová sezona. A nedej bože abysme spadli úplně na dno /kde už teda jsme/ a kopírovali jsme třeba Kladno, ty zápasy jdou rychle za sebou a jakmile nabereš bodovou ztrátu, tak už se pak těžko s tím dá něco dělat, když ta soutěž je tak vyrovnaná jako je.... Už takhle je problém sem vůbec nějaký hráče dostat /nějaká vize, že se tady staví úspěšný tým na čtvrtfinále jako byla před 2 rokama je minimálně mezi hráčema dávno pryč/a kdybysme zahučeli do blamáže, tak to bude v tomhle ještě horší, protože nikdo nechce podepsat týmu, který nemá účast jistou......

    Sorry za tapetu 
  • Jestli se rychle nezbavime Salstena a nepřivedeme dvě topky do 1 a 2 formace tak se tam dole už nevyhrabem. A bohužel mám takový pocit že se to nestane a nejdřív to odserou Patera s Moravcem. Jestli o víkendu nevyhrajeme ani jeden zapas za tři a pak rupnem doma s Plísní tak si myslim že bude konečná pro tohle duo.
  • Dave: No teďka jsou 3 zápasy ve kterých se musí něco uhrát, jinak bude zle. Nejsem moc příznivcem výměn trenérů, ale pokud to takhle půjde dál, tak se bude muset něco stát. Osobně mě Patera moc nevadí, ty útočníky rozdílový prostě nemá, tam z hovna bič moc neupleteš. Mě vadí Moravec spíš, ta obranná hra je v prdeli, on hrál celý život útočníka navíc od modrý dolů  jenom :-) Zkušenosti ze seniorskýho hokeje v pozici trenéra má nulový, měli spíš podepsat nějakýho bývalýho obránce. třeba Pavel Trnka by byl myslím vhodnější, a byl taky volnej ..... jenže bohužel
  • upraveno 2. říjen
    Budu mluvit všeobecně.

    Řada lidí chce vyhodit trenéry - fajn jejich názor...

    ale!

    KDO je nyní dostupný! Jaké jsou vůbec možnosti jiných trenérů? Jak jsme to řešili před Paterou.

    Holaň, Hořava - jenom tyto 2 volby.

    Upřímně si myslím, že výměna trenéra nic neřeší a akorát se vrátíme ještě víc na začátek. Momentální problém je v těch hráčích. Pod jiným trenérem nebudou hrát jinak. Když se vrátíme na začátek tak Ilomakiho lajnu vždy hráli okey a patřili k nejlepším. Doufám, že jeho návrat bude už v pátek.

    Salstena bych propustil ihned a jakse vyměnil. A hned by se uvolnilo místo pro 3 importy. Počítám s tím, že Jaks by šel za Čechácka.
    Post edited by Uklízečka_kabiny_HCE on
  • To je naprosto jasný že výměna trenérů nic nepřinese. Bez posil to nepujde, to by mohl trénovat i Lindy Ruff a nic z toho nebude. Je to prostě špatně poskládaný útok. Ale je holt ehčí vyrazit trenéra než vymenit 4 hráče. Fakt doufám že Kalous rychle vytáhne první eso z rukávu ať z toho neni megapruser do první repre pauzy.
  • Vyhození trenérů je prostě blbost…musí se nějakým způsobem hrábnout do kádru a každej musí začít makat. Nedokážu si vysvětlit ty výpadky v druhý třetině, to tam během tý přestávky chlastaj? Snad už tři roky za sebou řešíme problémy druhých třetin
  • V pátek bych nechal sedět Jakse se Salstenem, ať se trochu proberou…Jaks včera sice asistence, ale zatím hraje s takovým zájmem, jako by mu to tady bylo u prdele
  • Uklízečka: Jasný na trenéry je brzo ještě, ale pokud se to neotočí nějak a ten tým se bude dál prezentovat takhle tak na to dřív nebo později dojde. Pak už totiž nejde o to jestli ten tým bude hrát pod někým jinak, ale spíš aby si dal tomu týmu nějaký impulz, Kalous tohle myslím dobře ví..... Ilo nevím jestli v pátek naskočí, měl rameno a zatím trénuje bez soubojů, což myslím na zápas ještě není, je lepší aby naskočil až bude úplně cajk než to uspěchat a riskovat nějaký delší zranění. Salsten souhlas, tam není nic, okamžitě ukončit a místo něj ať dají šanci třeba tomu Šikovi, třeba by se chytil, horší než Salsten určitě nebude....
  • Ahoj všichni fanoušci, fórum čtu už velice dlouho a hokej sleduji od první ligové sezóny. Rád také přispěji na provoz fóra. Všichni máme svoje představy, pár z nás zákulisní informace, ale všichni chceme, aby se na ledě dařilo. Souhlasím s většinou toho, co zde píšete. Jen bych doplnil jednu věc. Pardon, že sem tahám jiný sport a jiný tým, ale mě to krásně připomíná paralelu s varskym hokejem. Fotbalová Sparta. Čas, který tam dostal Rosický by měli dostat stejně i lidé tady v KV. Proto věřím, že vedení bude mít stejnou trpělivost, jak s panem Kalousem, tak také s trenéry. Za mě to bude v pohodě, když vedení řekne férově, jak to myslí s touto sezónou. Pokud to dopadne tak, že se vrátí manýry ve stylu zokeje, ať radši hrajou první ligu. Letos jsem na živo viděl utkání na Spartě, tam jediný nadstandardní hráč z obou týmů byl Frodl. Od té doby kde jsou Vary a kde Sparta. Díky a Energie do toho!
  • vidle, pánové, vidle jsou řešením. vztyčit pod okny, nasadit před vratama ze stodoly, zapíchnout do vejplat ...
    Petr Komárek z Chebu by taky nepohrdl pošťouchnutím a fotrovi se v pívovaře objevil úsměv na zmalovaným indiánským ksichtě <3 B)
  • Drbong: Promiň, ale srovnávat fotbalovou Spartu s HCE mi přijde dost mimo. Sralta má úplně jiný možnosti, a to nejenom finanční..... Můžou si koupit v podstatě kohokoli na koho ukážou, stejně tak jako Slávia, ty hráči tam půjdou. HCE je úplně v jiné pozici, ty hráče musíš přesvědčit, aby sem vůbec šli, na něco je nalákat, a na výsledky to teda rozhodně nebude. A na můj vkus teda, na to co Rosický odkopal, jaký trenéry a manažery v těch klubech kde kopal potkal, se to učil poměrně dlouho teda ......
  • Kdyz to clovek takhle vsechno cte, tahle sezona vlastne dost mozna rozhodne o osudu tohohle klubu. Protoze kdyz si vezmu ten seznam hracu, co nemaji smlouvu na dalsi rok + predstava baraze, tak co pak jako dalsi rok i kdyby se ELH udrzela? No, ze po 7 zapasech tady bude panovat takovahle nalada, jsem fakt necekal.
  • Jestli tu rozvedeme diskuse ve stylu o prodeji klubu, tak tu bude atmosféra jako u nas v kabině.

    Určitě není nikdo spokojený. Očekávám změny v dalších dnech. Pokud se přežije tato krize, tak na konci sezóny to může být jinak.
  • Ja to nemyslel jako prodej. Ale spis ta predstava, ze i to lepsi co mame, po sezone odejde a koho pak budeme tahat do tymu, co je rok od roky horsi a pritom mluvi o ctvrtfinale?
  • Takže vidíš, že o penězích to není. Je to o smysluplném projektu, který trvá vybudovat roky. A tady se to pořád učíme a žádný posun za roky nebyl, takže co je lepší? Dát čas nebo každou chvíli měnit trenéry, hráče? Když budeme porovnávat "finanční" sílu, je na tom hůře Olomouc a dlouhodobě. Kde je za ty roky budování? Na co tam tedy hráče lákají? Na stadion, na město, na peníze? Není lepší z toho tady udělat podobný tým? Olomouc to taky nevybudovala za jednu sezónu.
  • upraveno 2. říjen
    Drbong ma pravdu. To mužstvo se buduje a několikrát to bylo i zmíněno. Možná jsme měli trochu očekávání vyšší. Prostě jsme ve fázi přestavby.

    Osobně jím věřím protože ta síla tam je, ale neprodávají to na ledě. A budu je podporovat ikdyby byly poslední. Hrát před prázdným publikem prostě nechceš.

    Počkal bych na nějaké změny pokud by to nevyšlo tak pak už bych trochu panikaril.
    Post edited by Uklízečka_kabiny_HCE on
  • Drbong: Tak Olomouc třeba jednak teda těží z toho, že jsou geograficky dobře a sbírají hráče, který se nechytnou v Kometě nebo Vítkovicích a jednak mají úplně jiný management, Furst sice nemá v hokejovým prostředí valný jméno, ale ty hráče sehnat umí. Navíc se o nich ví, že prostě nějakým zázrakem skoro každou sezonu atakují čtvrtfinále, tady není nic z toho. Rozumím tomu, co máš na mysli, koncepčně budovat klub s nějakým rozumným výhledem na nějaký třeba úspěch. Ale musíš dělat systematický kroky, klub musí řídit profíci a podle toho to taky musí vypadat, možná jsem velkej kritik, ale já tady nic z toho nevidím. Jsem strašně zklamanej, protože po změně majitele jsem doufal, že se to otočí úplně jinam, což se neděje, plus teda nějaká doba hájení je pryč.....

    Uklízečka: Já jsem očekávání třeba neměl, nic jsem tady nepsal o rekordech klubu v sérii výher atp. Chodit budu dál to je jasný, ale sere mě to strašně teda!
  • Náhodou, Uklízečka se tady před začátkem bál, že budeme po první čtvrtině na dně :D 

    Jinak co na to říct? Pokud máme naší povánoční krizi teď a po Vánocích se bude vyhrávat, tak si na tohle nikdo ani nevzpomene. Prodej klubu bych neřešil, nevěřím tomu...ale řešil bych tu pozici GM, protože Tobolka je prostě k ničemu...nicméně nikoho už ani nehledají
  • upraveno 2. říjen
    Pánové já bych rád byl optimista, fakt a vlastně i životně jsem optimista. Ale ten vlak nám fakt ujíždí. Abychom nějak klidně dýchali bylo by ideální mít teď 10 bodů, tzn ztráta je už dvě výhry, který budeme muset někde ukrást navíc. Někdo si řekne to je jak nic, jenže ono by to bylo jak nic kdyby tady člověk viděl nějaký progres, jenže i ty dvě výhry co jsme utrpěli byly víceméně náhoda, a to je asi ten největší zdvizenej prst. To varování začíná být čím dál urgentnejsi, ještě pár takových zápasů a začne regulérní boj o 13. flek, protože zázraky se sice dějí ale (nevím proč) v našem případě tomu moc nevěřím. A to bych se tuze rád mýlil.
    Post edited by Screepy on
  • upraveno 2. říjen
    Budování: jasně to chápu, ale co budeš dělat když ti po týhle sezóně uteče x hráčů (Frodo,Bery ,....)protože jim dojde trpělivost nebo , protože jsou dobří a sebere je někdo jinej...je průser, že sme v očích hráčů zaškatulkovaný jako klub co a hraje x let jen o udržení sem pak někoho dostaňte...cizince na rok co se buď ukážou a půjdou za lepším a nebo sou marný a na tuhle ligu nemají...
    Bud nemáme gólmana, pak ho máme a nemáme obranu , když je obrana zase není útok a takhle furt dokola točíme se v kruhu ...
    My ten solidni výsledek nebo posun aspoň 1 kolo play Off potřebujeme! Udržet 95 % kadru a jen doplnit...jinak to bude s těma hráčema horší a horší...
    Kobli,Fliček,Vondrc nenahrazeni...
    Letos : Kanga ,Rachna ,Hladoš - ok měli mouchy , ale cca 60 bodů to bylo...
    Sapi/Kupčo/Šik a Šír, Ilo ,Salsten / je brzo ale jsem sakra zvědavej zda budou aspoň na jejich úrovni a to je přitom ještě furt málo, protože se mělo posílit aby to někam vedlo a ono je to přitom zatím horší...
    Ale jo doufám, že se to ještě otočí 3 -4 zápasy jsme si totiž prohráli vlastní blbosti a ne tím, že by nás soupeř vyloženě přehrál nebo drtil (Budějovice,Bolka, Vitky a možná i ten Liberec) jen hloupé částečné výpadky bo vastni kiksy a na tom musejí zabrat a odstranit to!
    Makat celej zápas! A ne jen půlku zápasu...
    Na velkou paniku je ještě brzo, ale bejt dole odřízlej třeba 10 a vic bodů to už by byl průser pro tenhle tým...sérii, že bychom vyhrály tolik zápasu v řadě jako teď Lit třeba to jsem tu neviděl hodně dlouho
    Post edited by maverick on
  • 🩹 AKTUÁLNÍ INFO O ZRANĚNÝCH 🩹

    ▪️ Robin Sapoušek se zapojil do tréninku po zranění v dolní části těla a s velkou pravděpodobností bude trenérům k dispozici pro páteční zápas s Kometou ✅
    ▪️ Arttu Ilomäki po zranění v horní části těla již rovněž trénuje na ledě, o jeho startu v dalším zápase se rozhodne v následujících dnech ❔
    ▪️ Ondřej Dlapa podstupuje po jarní operaci intenzivní rehabilitaci a fyzioterapii, zapojuje se i do některých částí tréninků na ledě. Jeho návrat do zápasů je odhadován za několik týdnů 🔛
  • To jsem na ně moc zvedavej. Těch řeči okolo už bylo hodně, a nic se nikdy neobrátilo k lepšímu.
  • A i tohle je přesně to, proč jsou teď v Litvínově nahoře. Nejdou spokojený s ničím, i když se vyhrává.
    To je celkem rozdíl oproti tady tomu všemu.
  • Článek ohledně zranění. On tu to fakt asi někdo čte.
    Jestliže to tu čtěte, tak pošlete Salstena do Sokolova se rozehrávat. 🤣. Nebo ukončit smlouvu a dobere se nějaký finacek a spol. 🤣
  • Heleď já tě taky plně chápu, jen když si dáš časově dohromady od změny majitele kroky, tak vlastně až od téhle sezóny je tady dá se říct rok 0. Protože nejdřív 39 a jeho uradovani a teď když nastoupil nový GM a trenersky štáb, tak teprve budou mít společnou možnost si vybírat posily. Úplně si nemyslím, že všechny hráče, kteří přišli byly na prvních místech. Takže já osobně budu hodnotit až před vánoci 2025. :) ale pokud do té doby vymění zase realizační tým, tak to budu brát jako velké selhání vedení.
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.

Ahoj cizinče!

Vypadá to, že zde ještě nevlastníš účet. Pokud se chceš zapojit do diskuze, klikni na jedno ze dvou tlačítek níže.

Top Posters