HCE Fórum

1533534536538539656

Komentáře

  • Kinkis
    Můžu se zeptat jaký byl ten přístup ala Kobli?
  • upraveno 13. únor
    Podle infa co tu kolovalo mu Vary dali nějakou nabídku, Litvínov nabídl víc, Koblasa měl být ochotný jednat ale nikdo nic neřešil a než to řešit konečně začli, už mel podepsáno v Litvínově .. ale ber to trochu s rezervou, úplně přesně si to nepamatuju. Každopádně při troše úsilí mohl Kobli hrát dál za nás
    Post edited by kinkis on
  • Upřímně nevim, co je to za stránku a kde berou informace, takže je to hodně JPP
  • Koblih podepsal Litvajz na přelomu ledna / února. Vary něco stáhly, ale Litvínov mu nabombil smlouvu na bonusech.
  • @VANEKnaZDI ok v tom pripade si to pletu, moje chyba pardon
  • Takže Nedomlel nic 😂😂😂
  • @kanis zadne potvrzene info, jen JPP a spekulace
  • Kinkis a Kanis : určitě spekulace( ale při našem současném vedeni jak stridačky tak managementu bych se nedivil kdyby ho bejval domluvil jeste Bruk a on ted vycouval ,protože není, ale to si jen spekuluju sám ) dokud tady osobně nebude a nebo nemá podepsáno tak nevěřim slibům ! Uvidíme...dobrej by pro nás byl!
  • Tak Houdek jen 10 zápasů... za tu prasárnu je to málo. Jinak 4 tresty od disciplinárky pro Kladno, to se jen tak nevidí (1, 3, 3, a 6 zápasů)
  • Však jim to patří, debilům. Proti těm Vítkám hráli fakt likvidačně
  • Jsem tu novej, ale chci jen říct k těm spekulacím. Předevčírem se konalo setkání fanoušků s vedením Třince, a mělo tam padnout, že Nedomlel do Varů nejde, a Kurovský, o kterým se tu taky psalo, by měl v Třinci taky zůstat. Těžko říct, jestli čeří vodu, ale pochybuju. Musíme pátrat jinde.
  • @vexe36 Senkypl mluvil o 1 topovem defenzivni obranci. predpokladam, ze nemluvil o uplatneni opce na Dlapu. takze i kdyz neprijde Nedomlel (on to netvrdil, to jsme si jen zaspekulovali), vyslovene defenzivni obrance bychom snad meli mit vyresene (novej+Dlapa). 

    ad Houdek - nevim jakou ma Ujcik horni hranici, ale 10 zapasu je fakt malo. neni to prvni prohresek. nechci mu podsouvat umysl, ale minimalne hraje bez respektu ke zdravi spoluhrace. v podstate jim ho na cele play-off nechal a ten konec zakladni casti pro ne temer nehraje roli (respektive pro toho ho nebrali). Ja bych mu dal 20 nebo casove (podle me by nemel hrat ctvrtfinale).

    ad Kladno - tam jim tecou nervy dukladne. Pokud neotoci atmosferu, tak zacinat baraz (s kymkoli) po tom co porad prohravas, neni dobry. sice maji Smolenaka, ale proste Pleky byl dulezitej faktor.    
  • @1140bxl spousta lidí, hlavně na twitteru, brečí, že 10 je moc, někteří jsou schopný napsat, že to ani faul nebyl. Což absolutně nechápu. Ano - asi ho netrefil přímo do hlavy, ale ty vole, moc dobře věděl, co dělá.

    Kladno se na 99% udrží, ten měsíc na doléčení zranění a trénovaní zatímco prvoligista bojuje v PO je úplnej nesmysl
  • Já jsem teda o Nedomlelovi nic neslyšel. Slyšel jsem o Poláškovi a Piskáčkovi do obrany a o Šírovi do útoku........
    Ujčík to psal, že kdyby mohl, že by mu dal větší trest ještě, takže z toho mi vychází, že víc asi udělit nemohl. 
  • Jj podle pravidel co jsou teď je 10 maximum
  • @Flaksa34
    A kdo z těch dvou zmíněných je topovy defenzivní obránce? :D
  • Jste natěšený, anebo spíš v nervech z velké premiéry? Co se vám honí hlavou?
    „V první řadě chci zmínit, že jsem si tento krok nepřál. Chtěl jsem dokončit sezonu ve složení, v jakém jsme ji začali. Vedení však přišlo s tím, že to možné není. Cítím velkou pokoru a zároveň respekt směrem k pozici hlavního kouče. Nechci slibovat zázraky, můžu však slíbit, že svou práci odvedu tak, jak nejlíp budu umět. Hokejem teď žiju 24 hodin, a jak to dopadne, zda to zvedneme, se uvidí. Má cesta je o pracovitosti a investici maximálního množství energie, kterou v sobě mám. Ve středu začínáme, máme zdravý respekt k soupeři, víme, v jaké jsme situaci my a v jaké Mladá Boleslav, která se po vhodném doplnění zvedla.“

    Bylo vám hodně nepříjemné loučit se s Davidem Brukem?
    „Bylo to nepříjemné, protože osobně Davida považuju za výborného trenéra, který má k týmu, potažmo hráčům velice lidský přístup. Z mého pohledu mu to ne všichni hráči a ne vždy vraceli.“

    Což bylo i součástí vašeho prvního výstupu vůči týmu?
    „Ano. Hráči to ode mě slyšeli při úvodním mítinku, kde Dan Tobolka informoval osobně hráče o změně v realizačním týmu.“

    Co chcete s mužstvem stihnout udělat do konce základní části?
    „Bez jakýchkoli příkras povedeme boj o předkolo play off. O to, zda se do něj vůbec dostaneme. Jak jsem zmínil, Boleslav šla nahoru. Při tréninku jsme se věnovali pouze detailům konceptu hry, které jsme mírně pozměnili. Nic výrazného. Rozhodně potřebujeme dostat do hry více charakteru a ideálně i vyšší herní rychlost. Což je ovšem běh na delší trať.“

    Varům jsem zvěstoval mnohem lepší průběh sezony a nebyl jsem sám. Přišli nadstandardní hráči, ambice vykvetly. Postupně však přišla stagnace a pád výkonů. Jednou jste jej dokonce označil za trapný. Je nutné hráčům nyní především přenastavit myšlení, rozproudit je?
    „Přenastavit hlavy je jedna věc. Druhá je ta, že hráči, jimž není garantováno pokračování v našem týmu, nyní bojují o své pozice. Ale i těm s jistotou do budoucna nastává období, kdy smlouvu musí potvrdit. Což slyšeli z úst jednatele. Veškeré závazky jsou totiž řešitelné. Osobně bych chtěl věřit tomu, že v devíti posledních utkáních základní části podáme výkony, jimiž přesvědčíme, že hráči na ledě nechali vše, co jim aktuální hrana možností dovoluje. Přestože los je těžký.“

    Jaká odezva byla v kabině na vaše vyjádření o trapném výkonu? Předpokládám, že šlo z vaší strany o záměr.
    „Každé utkání analyzujeme, tady k tomu jsme se nevraceli. Mně zkrátka vadilo, že ačkoli jsme narazili na soupeře hrajícího ve formě, v průběhu utkání jsme naprosto rezignovali.“

    Vidíte jako malé osobní vítězství případnou účast ve čtvrtfinále?
    „Já se dívám jen na následující den, abychom v něm odvedli práci, kterou jsme nyní schopni.“

    Zdráháte se navnadit fanoušky Energie na optimistickou vlnu?
    „Vážně to nechci predikovat. Nejprve musíme uhrát dvanáctku, abychom vůbec mohli o postupu do čtvrtfinále reálně uvažovat.“

    Vidíte ve svém případě dál než na konec aktuálního ročníku?
    „Nyní jsme domluveni na práci do konce sezony s tím, že pak rozhodne vedení klubu. Pokud s tím nepohneme, pochopím, že se vedení případně rozhodne pokračovat v další sezoně jinak. Můj pohled je, že spektrum A týmu se potřebuje rozrůst o další klíčové pozice, jako je sportovní manažer a skautingové oddělení. Tam jsou v mých očích personální rezervy. Ve středu máme kvůli tomu schůzku s Danem Tobolkou. Mnou zmíněné body měly být jejím předmětem.“

    O co především se opírá vaše trenérská filozofie?
    „Charakterní výkon, herní rychlost a týmová zodpovědnost všech hráčů.“

    Máte bohaté zkušenosti s mládeží, vedl jste i reprezentační výběry, než jste loni přišel k áčku Varů. Prožil jste hodně velký skok a rapidní změnu pracovního stylu?
    „Ze stránky odehrávaného děje přímo na ledě o značný rozdíl nejde. Pokud to tedy stáhnu i na mezinárodní pole, kde jsem mohl sedm let působit. Obrovský rozdíl je v otázce psychologie směrem k hráčům. Včetně jednání s nimi, s dospělými lidmi, chlapy od rodin. Tam je třeba k tomu přistupovat jinak.“

    Na koučink mimo led jste vzhledem k pedagogickému povolání expert, ne? Neříkám, že je to hračka, ale minimálně víte kudy.
    (usmívá se) „Hračka to rozhodně není, mám k tomu velkou pokoru. Tvrdit, že neudělám chybu, slíbit rozhodně nemůžu. Bylo by poněkud sci-fi, kdybych takhle mluvil. Chyba se může přihodit a je pravděpodobné, že se i stane.“

    Řešili jste koncem ledna posílení týmu na poslední chvíli? Anebo změny oběma směry.
    „Já bych se ještě vrátil k loňskému létu, kdy se obecně tvrdilo, jak jsme posílili. Když se na to podíváme zblízka a konkrétně… Lucas Zetterberg měl výhledově nahradit aktuálně nejlepšího střelce extraligy Petra Koblasu. To se i z důvodu zdravotních potíží bohužel nepovedlo. Ikka Kangasniemi přicházel za Martina Kohouta. Ikka je výborný kreativní hráč, jenž je stále v procesu adaptace na českou soutěž. Ta je oproti finské jiná hlavně, co se fyzických kontaktů týká. Povedl se Ondra Procházka a v prvé řadě náš jasný lídr Dominik Frodl. Je potřeba si přiznat, že bez jeho výkonů bychom na tom nejspíš byli ještě hůř.“

    Frodl je lídrem statistik, v sezoně se ještě neukázal v národním týmu. Mrzí vás to vůči němu?
    „Dominik je pro mě totální profík a vítězný typ. Myslím si, že by si nominaci zasloužil. Zároveň respektuju rozhodnutí trenérů reprezentace.“

    A ty uvažované transfery ke konci ledna?
    „David Bruk a Ben Sequens (asistent) se v průběhu sezony snažili tým posílit, uvědomovali jsme si, že je to zapotřebí. V jednu chvíli jsme měli devět zraněných. Oba tomu věnovali spoustu energie a času navíc, David komunikoval převážně s českými agenty, Ben se zahraničními. Bohužel, z různých důvodů k posílení kádru nedošlo.“

    Z jakých?
    „Hráč měl vícero nabídek a zvolil angažmá v jiném klubu, neuvolnil ho stávající tým anebo se diametrálně lišil poměr cena – výkon od naší představy.“

    Karlovy Vary jsou specifickým klubem. Patří do nejmenšího kraje, hokejových adres a spádových oblastí v regionu tolik není. Promítá se to i do možná složitějšího náběru hráčů?
    „Filozofie klubu by v mých očích měla být postavena na práci s mladými hráči, na jejich developmentu. S tím, že se od nás odrazí výš. V současné době máme mladé hráče se vztahem ke klubu v zahraničí. Jmenovitě Robin Sapoušek, Dominik Rymon nebo Ľubo Kupčo. Byť žijí své vlastní sny o NHL, byli bychom velice rádi, kdyby se po sezoně vrátili, protože by se stali výraznými tvářemi našeho klubu. Ale jenom na nich to postavit nejde, potřebujeme mix zkušeností a mládí. Ten potřebujeme uchovat. Vážně bych byl ale nadšený, kdybychom vyjmenované mohli zapracovat do karlovarského áčka. Tihle kluci by náš tým ozdravili.“

    Navíc by Vary získaly vítaný materiál po marketinkové stránce…
    „Jednoznačně. Na příkladu Víti Jiskry, který tu obul brusle už v přípravce, vidíme, co to dělá s fanoušky. Víťa je oblíbenou tváří klubu. Tihle kluci by mohli být jeho následovníky.“
  • Jedna věc se Eismannovi upřít nedá - upřímnost. Takže aspoň od něj víme, že domluvený jsou do konce sezóny.
  • Ten rozhovor je OK. Spoustu veci tady opsal.
    Jedna vec me zarazi a to, ze hraci "nevratili Brukovi duveru". Samozrejme to muze byt psycho hra, ale zacit tim, ze tu vinu hodim na hrace je dle myho trochu problematicky. Nevim na koho tim v kabine cilil, ale nevim zda to prida psychickou pohodu. Ale treba te pohody bylo prilis. A pak nesouhlasim se dvema vecma. 1. nemyslim si, ze napriklad Strita hral na 90% a ted kdyz mu hrozi, ze neuplatni opci bude hrat na 100%. Zase mi to jako evokuje, ze hraci nehraji to co maji a na co maji. 2. Ten moznej navrat tech 3 junioru. jak sice fajn, ale ty kluci nikdy poradne nehrali dospelej hokej. Souhlas, ze je treba "odchovance" zapracovavat do kadru, ale pokud to nalozis na ne, tak se z toho taky muzou potento. PLZ zapracovava juniory celkem uspesne, ale vzdy hrajou vedle nekoho kde se ohrajou/kdo je podrzi. U nas se tohle stalo naposledy s Reznickem a Ondrou Nemcem. Je tezky ted vzit Turecka a postavit ho (treba) vedle Bartejse, kterej kazdy treti stridani dela hrubku za hrubkou.
    No a to uz nemluvim o soucasnych juniorech. Kdyz kouknu na statistiky tak Siler a Ekrt (spicka v bodovani) tu extraligu obcas hrajou, ale Zahejsky/Slechta od nas ne (ale jsou taky az na 44. miste v bodovani) a to jsme 4. v tabulce. 
    Takze pokud se ti kluci maji vratit, potrebuji "topoveho" hrace vedle ktereho budou moct rust. Jinak je to pro ne krok zpatky a asi pujdou radeji nekam do Finska, kdyz uz by se meli vratit z Kanady. Hrat 10-12 flek v extralize s Kruzikem na kridle as neni to prave orechove.       
  • Ja hlavně nějak furt nechápu, proč by se měli vracet? Rymon i Sapoušek mají celkem solidní čísla ne? Proč by neměli pokračovat za mořem?
  • Ja ani nevim co si o tom rozhovoru myslet…Pusobi to na me hrozne divne.
  • Kinkis
    Protože už nebudou moct hrát věkově za juniorku. Buď seženou práci v AHL/ECHL, nebo se vrátí
  • Aha, ale když koukám na jejich statistiky - Sapoušek 32 zápasů 32 bodů, Rymon 46 zápasů 64 bodů, pochybuju, že po nich někdo nesáhne. Zase na druhou stranu nevim, jak to v AHL/ECHL funguje a jak moc berou cizince
  • Tak já doufám, ze jako kluci spis uvazujou o ty AHL. Ta East Coast HL to je shit, než hrát tam tak jsem přesvědčený o tom, ze je lepší hrát tady/v Evropě.
    Rozhovor komentovat nebudu….. ani zmínka o nějaký spoluodpovednosti. A ta pasáž jak tam mluví o tom, ze je sci-fi ze by udělal chybu v jednání s hracema, ze to nemůže slíbit to je vyloženě vtipný. Vždycky si všechno u juniorky vyřval a u áčka s tímhle tvrdě narazil. Jsem na nej fakt zvedavej
  • upraveno 14. únor
    @Flaksa34 jen pozor - rika ze je scifi, ze by neudelal chybu a ze je pravdepodobny, ze nejakou udela
    Post edited by kinkis on
  • ono u obou bude zalezet jak to bude s vyhlidkama na nhl. Rymon je draftivaje jestli se nepletu a Sapousek mozna bude. tazke pokud je jich tymy nechaji hrat neco s vyhldikou na posun vys, tak by byli hloupi se vracet. pokud ne, tak je treba uvidime a bylo by to super, ale jeste to na nich stat nemuze, ale ano radeji oni dva nez treba Prikryl...  
  • Tak máme venku sestavu.. Bartejs napsanej v 1. obraně, jestli zas bude na přesilovce a bude mít vysokej ice-time, tak ničemu nerozumim. Kanga ve 3. s Hladonikem a Kofferem je taky překvapení pro mě.
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.

Ahoj cizinče!

Vypadá to, že zde ještě nevlastníš účet. Pokud se chceš zapojit do diskuze, klikni na jedno ze dvou tlačítek níže.

Top Posters