HCE Fórum

1292293295297298591

Komentáře

  • pOne- já doufám , že taky tuhle nynější "módu ze západu" nepřevezmeme. ;) Ale i tohle, na nás jako na obyčejnejch lidech, kteří na toto dění mají svůj názor, v tomto rozhodování taky záleží.  B) Ale tohle je politika, která by se tady probírat asi neměla. :)
  • Proč by se tu neměla řešit politika? :) Dle mě že mu řek něco jinýho než "You're fuckin guy" je asi jasný, něco tak debilního moh vymyslet jen Tvrdík. A že jít v jakýkoli situaci za hráčem, zakrejt si pusu a něco mu říkat, to může taky udělat jen vůl. Výše trestu pro Kúdelu od UEFA je hrozná, to souhlas, hrozná je hlavně v našem prostředí, kde by se prostě nestalo nic. Je nutný prostě brát, že tolerance k rasistickejm projevům je jiná u nás a na "Západě". A mně je ta nižší tolerance třeba dost blízká. A co vykládá Kamarův právník, co je uplnej magor, kterej si honí politcký a marketingový body, to nepovažuju za uplně relevantní. Důležitý budou skutečný platný závěry kauzy. No a vrchol hnusu je, že se do toho namotá to prase z Hradu a začne na tom třískat body právě skrz tu místní toleranci k rasismu.
  • Tak Petr Šenkeřík s jistotou do Motoru
  • plasa: Mozna je to "asi jasny", ale jaksi neni dukaz. Domnenka u me neni dukaz.

    Na hristi, nejen fotbalovym, padne kdeco v ramci boje, v afektu apod. Ne ze bych toho byl zastancem. Ale tahat to takhle brutalne "ze hriste" a delat s tim politickej tyjatr. To je na trojitej shnilej zelenej parek.

    Zajimavy je, ze existuji urcity polehcujici okolnosti treba i u vrazd. Ale tady se to bere natvrdo.... Bez jakehokoli prihlednuti k situaci, ktera na hristi panovala. Vsichni jsme jen lidi.... Kazdej muze ujet. Z myho pohledu je mnohem horsi nekomu fyzicky neco udelat teda....nez nejak nejasna septanda.
  • plasa napsal(a):
    Proč by se tu neměla řešit politika? :) Dle mě že mu řek něco jinýho než "You're fuckin guy" je asi jasný, něco tak debilního moh vymyslet jen Tvrdík. A že jít v jakýkoli situaci za hráčem, zakrejt si pusu a něco mu říkat, to může taky udělat jen vůl. Výše trestu pro Kúdelu od UEFA je hrozná, to souhlas, hrozná je hlavně v našem prostředí, kde by se prostě nestalo nic. Je nutný prostě brát, že tolerance k rasistickejm projevům je jiná u nás a na "Západě". A mně je ta nižší tolerance třeba dost blízká. A co vykládá Kamarův právník, co je uplnej magor, kterej si honí politcký a marketingový body, to nepovažuju za uplně relevantní. Důležitý budou skutečný platný závěry kauzy. No a vrchol hnusu je, že se do toho namotá to prase z Hradu a začne na tom třískat body právě skrz tu místní toleranci k rasismu.

    Píšeš to moc pěkně a já s tebou souhlasim. Bohužel se celá kauza strašně nafoukla (třeba Jiří Hošek na seznamu demonstroval vztah příčiny (průběh zápasu) a následku (chování Kúdely) na vztahu druhá světová - odsun sudetských Němců, což mi prostě přijde úplně mimo nějaký rozumný proporce. A to v situaci, kdy vlastně vůbec nikdo neví, jaká pravidla má to řízení před komisí UEFA, která rozhodovala, jaké důkazní prostředky měla k dispozici, jak je hodnotila. Ale všichni mají jasno v tom, že to bylo nespravedlivý a trest je nespravedlivě vysokej (minimum lidí má nějaký ponětí, jakej je sazebník trestů, a že 10 zápasů je minimální sazba).
    A ano, všechny ty názory, jaký jsou na tom hrozným západě ted nebezpečný móresy a jak si na nás východní evropany ten západ dovoluje, na kterých se politicky přiživí hradní klika, která se ted prezentuje jako obhájce národních zájmů, ačkoli doteď se pohybovali spíš na hraně vlastizrady, to je hodně neštastnej důsledek týhle kauzy jedný pitomý kopačky.
  • pOne: Já nevím, jestli je nebo není důkaz o tom, co řekl. Možná třeba dvě svědectví proti jednomu, to už nějakou váhu má. Podle něčeho ta stopka padnout musela.
    Ano, na hřišti padne kde co. Ale nemuselo by tam padat zrovna tohle a o to jde. Proto je to tak nafouknutý. Bohužel u nás je norma spíš "Jude Slavie" a podobný hity.
    A jinak samo, to že ta parta řezníků jménem Rangers měla dostat do držky, to bych bral :)
  • plasa: No jasně, jedna možná dvě asi vymyšlené výpovědi čokoládových kluků mají pro UEFU větší váhu než výpověď bílého. Tohle dneska je ta kultura, která teďka frčí na západ od Aše. A to ne jen ve sportu. Takže buďme rádi, že u nás zatím řešíme jen " jude slavie" a zatím se do toho moc politicky neplete. A hlavně aby sem nikdo systematicky tyhle čokoládový kluky netahal a tyhle problémy nebudem muset řešit ani do budoucna. 😁  A  že měli ty Skoti dostat hned přez hubu na place o tom žádná. 👍
  • @Skopec
    Tak asi vymyšlené je jeden pohled, jinej zas je, že tvrdit, že jsem řek nesmysl jako "fucking guy", když jsem si předtim radši zakryl ústa, vypadá teda úplně jako vymyšlené. A že má výpověď dvou lidí větší váhu, než jednoho, to je přece normální i u nás nebo kdekoli jinde. Nebo by měl třeba soud přihlížet k tomu, jestli jsou čokoládový? Nebo rejžový? My tu sice čokoládový kluky nemáme, ale máme tady kapučínový kluky a to co ted jak řikáš frčí na západ od nás, to se tu v nějaký verzi taky objeví. Leda by teda většina společnosti dala přednost nějakýmu uspořádání, který je před řešením těchhle problémů spolehlivě ochrání, jako to mají v některých zemích, co jsou zas na východ od nás. Nejsem si úplně jist, jestli by to byla výhra.
  • Arnold: Tak!
  • upraveno 17. duben 2021
    A ještě když to vezmu teda nějak jako technicky, nebo logicky, tak jak spousta lidí tvrdí, že to teda bylo neprokázaný a domněnka, tak o tom, co bylo řečeno, má ta komise k zřejmě dispozici výpověď Kúdely a Kamary a pak toho Kamarova spoluhráče, co byl nejblíž, tak i když je to spoluhráč a tim by jeho výpověď teda měla mít jako slabší váhu, tak zase ale neni úplně bezvýznamná. Když ti bude někde svědčit příbuznej, tak to taky neni výpověď, ke který by se automaticky nepřihlíželo. Jestli vyslechli i ty dva slávisty, který byli poblíž a co vypověděli, to se teprve ukáže, pokud se dostane odůvodnění verdiktu na veřejnost.
    A druhá věc - tim, že si Kúdela zakryl ústa, tím podle mě udělal svoji výpověď automaticky míň věrohodnou, z toho je přece jasně vidět, že se od začátku snažil skýt, co opravdu řiká, tak minimálně při hodnocení tý výpovědi je třeba vzít v úvahu možnost, že se o to snaží i teď.
    IMHO


    Post edited by Arnold_J_Rimmer on


  • Čas 3:00 - 3:05
    Koreis se inspiroval na hceforum 😁
  • AJR: Kudelovo pravnik tvrdi, ze to je beznej "zvyk" Kudely. Zakryvat si takhle pusu. Sestrihal pry x videi, kdy to tak Kudela delal treba v lize. Ale mozna ze rika fakingmanky vsem. Na potkani. U afrofina holt narazil....
  • Arnold_J_Rimmer: co se budem bavit, Kudela udělal chybu v tom, že si zakrýval rukou pusu. Asi to dělá v důležitých hovorech na hřišti vždycky. 😇 Ale kdyby se k tomu "Kemalovy" postavil čelem a v těch emocích co asi v tu chvíli byl, mu řekl česky," že je velký pánský to a poslal ho hluboko a daleko",tak jako by hrál případně s Plzní o titul 😁, tak by se vlastně prd stalo. 😎 Mě na tom štve a toho bych se nechtěl dožít aby se na place v jakým kolik sportu v Česku,se bez pořádných důkazů,jen na základě jakých kolik nepodložených výpovědí těch správně barevných , odsuzovali lidí i kdyby byly třeba zelený. A na druhou stranu byly za činy na které jsou nestranné výpovědi rozdány jen kosmetické tresty. 😬
  • VANEKnaZDI - to víš, "naše dovolená na Hurgade" je už slavná. 👍😁
  • Skopec:  No a přesně tohle  uvažování na západě nechápou. Píšeš o nepodlozenych výpovědí správně barevnejch. Kdybych byl citlivka tak to hodnotím jako latentní rasismus. Pokud dva hráči říkají, že slyšeli opici, proč jim apriori nevěřit? Protože jsou černí? Protože musí lhát, že jsou stejného týmu? Kudelovi právníci pracují na tom, aby tu výpověď (Zungi) zneverohodnili. Myslím, že až bude vše na stole, tak uvidíme ze to půjde. 
    Jo a tech 10 je minimum za rasismus, takže aby dostal min, muselo by se to prekvalifikovat.

    Mě jen napadlo, zda mu neříkal opravdu fakingman a pak zakokrhal (ky ky ry ky). 

             
  • upraveno 17. duben 2021
    @pone
    Jo, tohle mi taky jeden známej řikal, že to takhle dělá běžně, je to zvyk, reflex. No ale pak to přece spíš podporuje výklad, že jde o hráče, kterej se takhle chová běžně, zakrývá si ústa, aby nebylo vidět, co soupeřům řiká. A nenapadá mě jiný vysvětlení, než že to dělá proto, že za to co řiká, by dostal trest, ale takhle to může dycky popřít, což opět zeslabuje důvěryhodnost jeho výpovědi. Nepochybuju teda, že stejně jako kdysi pohádka o kaprech z výlovu, se může objevit teorie, že je ohleduplnej k soupeřům, když je všude ten covid, ale to úplně důvěryhodně nezní.
    A taky to teda nepodporuje tu teorii o emocích z výjimečně vyhrocenýho zápasu, když se takhle chová tak často, že z toho můžou udělat sestřih, tak to evidentně dělá i v nevyhrocených zápasech a spíš to vypadá, že se snaží soupeře vyprovokovat. A když píšeš o polehčujících okolnostech - vzhledem k tomu, že jde o nejnižší možnej trest za rasismus (kterej teda mají za prokázanej, jestli oprávněně, to se ještě ukáže), tak třeba skutečně nějaký polehčující okolnosti v úvahu vzali, ač to někomu může přijít neuvěřitelný.
    No a jestli v naší liže skrývá monkey, nebo jiný nechutnosti, to už je podle mě jedno, nakonec Beauguel a Kayamba z Plzně si na rasistický poznámky stěžovali minulou sezonu. Samozřejmě to tady nikdo tolik neřešil, padly nějaký pokuty. Jestli to je dobře nebo špatně - evidentně i tady mezi námi na to jsou různé názory. 
    Post edited by Arnold_J_Rimmer on
  • @1140bxl
    Přesně tak. A zdá se, že celej případ a důkazy bude hodnotit nejen nějaká ta disciplinární komise UEFA, ale patrně i sportovní arbitráž a zřejmě i civilní soud, tak bude zajímavý srovnávat (pokud teda bude něco zveřejněno, a myslim, že zrovna v Británii se z těch soudních řízení na veřejnost moc nedostane), jak celou kauzu viděli a hodnotili.

    Tak já bych zase nechtěl žít v zemi, kde se hodnotí výpověď podle toho, jestli je člověk správně barevnej. Z toho co zatim víme, neni nijak zřejmý, že by někdo výpovědi černochů přikládal větší váhu (trochu legrační je, že pokud by podle tý situace moh někdo ze spoluhráčů svědčit ve prospěch Kúdely, tak jsou to zrovna dva černoši) Mmch. co jsou podle tebe podložený a nepodložený výpovědi? Výpověď je sdělení, jak nějakej účastník události nebo svědek tu situaci viděl. Podloženej může bejt závěr, ale výpověď je dycky subjektivní.
  • AJR: Muj nazor nezmenis. Trest za prokazany cin. Nemam problem. Trest za domnenku a pod politickym natlakem. Pro me neprijatelny. Stejne jako pozitivni rasova diskriminace.

    Chtel bych videt, jestli by nekdy bylo takovy haloo za fakingbelocha. :-)

    V kontextu deni celyho zapasu takovej result neberu. Preju Kudelovi, aby pred sportovni arbitrazi uspel. A doufam, ze nikdy nebudu zit v zemi, kde plati takova pravidla, jako momentalne uplatnuje uefa, potazmo sco a uk.
  • @ pone
    Domněnku =) Nejsem soudce ani advokát, ale myslim, že případy v trestním řízení, ale i třeba občanskoprávních nebo pracovněprávních sporech, kdy máš luxus důkazního prostředku v podobě videa, zvukovýho záznamu nebo aspoň fotky, bejvají v menšině. Většinou se rozhoduje na základě výpovědí účastníků, svedků popř. ohledání místa nebo věci a znaleckých posudků. Spousta smluv může bejt v ústní podobě, peníze můžou bejt předaný v hotovosti. Soud bude rozhodovat podle výpovědi svědků, třeba sousedů, kolegů nebo rodiny. Vyhrožování, pomluvy, urážky, to ani nejde jinak dokazovat, málokdy to bývá písemně. Takhle je pro tebe nepřijatelná podstatná část soudního rozhodování.

    A ohledně fakingbělochů uvidíme, jestli budou jednou z hlediště na bělochy házet jablka a pokřikovat nějakej ekvivalent hu hu hu, nebo jestli někde budou na nějakýho bílýho Růžičku diváci skandovat: bělochu, bělochu! tak třeba to taky nějakou pozornost vzbudí.
  • Tak to vypadá, že čas, kdy tahle fotbalová kauza ovládala veřejný prostor, se zničeho nic naplnil. Do zahraniční politiky se asi radši pouštět nebudeme =)
  • AJR: Cela squadra glasgowskych jezdcu, je z myho pohledu opravdu particka duveryhodnych svedku. To ano! =) Dusin vedle Dusina. =)
  • pOne:
    Tak určitě se minimálně někteří projevili jako pěknej dobytek. Jestli to mělo vliv na posouzení důvěryhodnosti výpovědí dvou z nich tou komisí UEFA, resp. mělo, ale menší než chování Kúdely, to jsou zatim jen teoretický úvahy a spekulace, když neznáme plný znění toho rozhodnutí. Může se stát, že zase ten odvolací orgán to posoudí jinak a dojde k jinýmu verdiktu. Jestli to půjde i k soudu, podle toho co ted čtu, neni jistý.
  • Hoši kdo to má číst, musel jsem si k nedělní snídani ohřát půl kila Vídeňských miniparecku, kelímek plnotučný a poctivě řádek po řádku, párek po párku to prokousat :))
  • Já bych si ještě dovolil upozornit na ten fenomén přesvědčení o pozitivní diskriminaci. V tomto případě je to myslím skutečně jen domněnka. Obecně je to pro mě taková zvláštní věc, která se vyskytuje - moje domněnka - mnohem více tam, kde jsou problémy v soužití různých etnik a sociálních skupin. Osobně to řadím právě do toho prostoru takovýho toho podvědomýho rasismu ("nejsem rasista, ale... "). Tím bych se nechtěl nikoho dotknout, myslím že tenhle prvek má v podvědomí každý.
    Abych se dostal k hokeji, vybavilo se mi ještě, jak see kdysi řvalo na Žemličku "cikáne!". Ten fakt divnej pocit, nepochopení i stud. Tenkrát poprvé :))
  • Screepy: To je tak krásně párkařský přístup, oběť i slast najednou, to je na nějakou cenu... Fair mustard prize! :)
  • plasa: Kazdej ma pravo na nazor. V mezich zakona.
  • upraveno 18. duben 2021
    pOne: To samozřejmě. A nechci tě brát za slovo a ani nemyslím, že bysme byli nějak ve při... Ale poznámku si neodpustím: Ona většina rasistických projevů je na hraně, ale spíš mimo meze zákona. A tím končím, už jsem se tu naplkal dost... :)
    Post edited by plasa on
  • plasa: Ja jsem mel na mysli spis nazory ve smyslu: muj nazor, tvuj nazor. Ne projevy rasismu.
  • Tak když jsme probrali ten rasismus, přesunem se k těm Rusům. Jak to u vás vypadá? Jaký jsou nálady mezi obyvatelstvem? Nepálí na konzulátu nějaký dokumenty? =)
  • Type your comment@Arnold_J_Rimmer
    Rusy mame porad stejne malo radi, na konzulatu a v kostele je klid, jen mame ted obavy, ze nas milovany souper uz nebude mit prachy od Rusaku ze Skoda JS, kdyz Dukovany bude stavet nekdo jinej. :)  
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.

Ahoj cizinče!

Vypadá to, že zde ještě nevlastníš účet. Pokud se chceš zapojit do diskuze, klikni na jedno ze dvou tlačítek níže.

Top Posters