HCE Fórum

1265266268270271591

Komentáře

  • Tady je něco k MS20 od odborníka:

    https://www.sport.cz/plus/clanek/1976434-hrdina-tepe-do-krale-podivejte-se-kam-jsme-se-pod-nim-posunuli-nasi-juniori-tragedie.html?utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz#hp-sez

    Není to moc příjemný čtení a hlavně tuta věta říká hodně:

    " …Tomáš Král (prezident svazu) a jeho lidi jsou u toho dvanáct let a
    podívejte se, kam jsme se posunuli. Nikam! "  :s
  • Dneska byl Hrdina tázán i v hokej den poté a nebál se toho, to je v pořádku. Vyjmenoval všechno v čem zaostavame. Hele já to nechápu, z těch článku co jsou na internetu vyplývá, že to je vlastně v pohodě, bojovali jsme a dostali jsme jen tři góly, však o co jde ne 😎 srdíčko tam bylo, tak se poplacame po ramenou a řekneme si dobře odvedená práce a jedeme dál. Ty vole to bych musel mít tak 52 růžových dioptrií, abych neviděl, že kdokoliv z těch silných soupeřů si z nás dělal dobrý den. To byl rozdíl třídy, no možná dvou tříd. Dokud jsme vydrželi bruslit, ok, ale po prvním gólu bylo vymalováno a shořeli jsme jak papír. Tak já nevím jakou optiku na tom svazu používají, ale jestli se na ten hokej dívají takhle tak pánbůh s námi..
  • Ten Stichuv gol, to byla ukazkova prace Zabranskyho. Takova jeho klasika. Letos to udelal asi 88krat. Puk v pohode na holi v obrannym pasmu a lacino odevzda.... Je celkem jasny, ze obcas nejakej gol z toho padne....
  • No tak to dnes opět na žádné body nevypadá 😢
  • Skoda tech bodu dneska. LIT neni zadnej super tym...
    Nevim zda maji kluci tezky nohy z trenikoveho minicyklu, ale nejezdi to jak ma. Nejvetsi problem je dle meho obrana. Propadaji, spatna a komplikovana rozehravka. Proste to rychle preneseni do utoku s patricnou presnosti nefunguje. :-(
    Mozna nejake oziveni by trochu okyslicilo tym. Penize nejsou, tak to asi dohrajeme takto... 
  • Jedno okysličení do útoku se prý chystá. Staronová posila. Snad to klapne.
  • @Kylekatarn já slyšel že až na novou sezónu 😁
  • Štich dal dva góly - to ste včera hráli bez brankáře? :)
  • Kafka
    Spíš bez obrany
  • kafka: Zabransky mu to daval pekne na strelu :-)
  • pOne napsal(a):
    kafka: Zabransky mu to daval pekne na strelu :-)
    Tak tomu už rozumím!

    Oba jsou to becí a nikdo jinej to nedá bekovi tak dobře na střelu z první, jako jinej bek... :)  
  • Jj, presne tak. A cheza zas tak megaofenzivne nehraje, aby utocila se dvema bekama, tak hplt musel nekdo od nas....kdo byl po ruce :-)
  • Měl jsem avízo, že se chce vrátit, ale že na něj nejsou prachy, tak asi někdo vytáhl něco z měšce :) No a protože odchod dvojice Lauko a Kaše už je nejspíš na spadnutí, je to víc než vítaná posila.
  • Tož Rachno,vítaj ;)
  • Paráda. Mohl by i Gríger...
  • upraveno 8. leden 2021
    Nějak mi uniká, že by Lukáš Klíma byl náš hráč. Pokud vím, tak za Vary nastoupil někdy před asi 10lety a to ještě za juniorku. Nebo se mýlím? Nevíte někdo jak to je?
    Post edited by cliffburtonhungry on
  • Snad už bude Rachnicka hrát už dneska v Plzni
  • Aaaa, můj oblíbenec je zpět. Tak to jsem zvědavej, co to udělá... :)
  • Tady klub reaguje na Pesana ohledne mladeze

    Martin Pešout
    (trenér a sportovní manažer)

    „Ve velké většině souhlasím s tím, co Filip Pešán řekl. Svaz nemůže pracovat v klubech, to je na nás. Včera jsme měli schůzku vedení klubu, kde jsme stav mládeže řešili. Jestli si někdo myslí, že nás to neštve, je mimo. Pořád se zamýšlíme, co můžeme udělat líp, kam to posunout. Máme připravený výjimečný projekt pro mládež, který chceme spustit. Snažíme se pracovat, nečekáme jenom na to, co nám svaz nařídí. To by byla cesta do pekla. Každý musí mít vlastní iniciativu, svaz může těžko dělat víc. Všichni bychom se měli zklidnit. Jsme nervózní, vzteklí. Neměli bychom se štvát proti sobě, ale naopak se sjednotit.“

    1) Pesout je asi jediny kdo leze Pesanovi do prdele

    2) Hrozne jsem zvedav na ten projekt. Uz neco Pesout nastinil minuly rok. A asi to nebude stat malo penez


    Jinak Rachna Super. Jsem zvedav  kdo je ten druhy hrac s kterym jednani.

  • VANEKnaZDI napsal(a):
    Tady klub reaguje na Pesana ohledne mladeze

    Martin Pešout
    (trenér a sportovní manažer)

    „Ve velké většině souhlasím s tím, co Filip Pešán řekl. Svaz nemůže pracovat v klubech, to je na nás. Včera jsme měli schůzku vedení klubu, kde jsme stav mládeže řešili. Jestli si někdo myslí, že nás to neštve, je mimo. Pořád se zamýšlíme, co můžeme udělat líp, kam to posunout. Máme připravený výjimečný projekt pro mládež, který chceme spustit. Snažíme se pracovat, nečekáme jenom na to, co nám svaz nařídí. To by byla cesta do pekla. Každý musí mít vlastní iniciativu, svaz může těžko dělat víc. Všichni bychom se měli zklidnit. Jsme nervózní, vzteklí. Neměli bychom se štvát proti sobě, ale naopak se sjednotit.“

    1) Pesout je asi jediny kdo leze Pesanovi do prdele

    2) Hrozne jsem zvedav na ten projekt. Uz neco Pesout nastinil minuly rok. A asi to nebude stat malo penez


    Jinak Rachna Super. Jsem zvedav  kdo je ten druhy hrac s kterym jednani.

    No s reakcí Tomáše Vlasáka se tuto opravdu nedá srovnat... :)
  • upraveno 8. leden 2021
    @kafka jaka je reakce T.V.? :) hoď na sklo odkaz. Edit: VnZ mi to našel, ale je to premium, nemá to někdo v celý verzi? :) zrovna když mě to začlo bavit, tak to skončilo
    Post edited by Screepy on
  • Type your comment@Screepy

    Zrovna Plzeň jde příkladem v úspěšném zařazování mladých hráčů. Byli byste sami proti sobě, kdybyste nešli touto cestou, ne? Zajišťujete si tím budoucnost, menší náklady… „Jednoznačně. Ať se odpovědní lidé podívají, kolik mladých kluků zapojujeme do áčka, jak tu s nimi pracujeme, jak se jim věnujeme. Jenže když nemají týden co týden dva těžké zápasy v juniorce, kde by hráli na krev, na doraz, co s tím můžeme udělat? A to jsme s klukama maximálně trpěliví, čekáme dva, tři roky, než se adaptují na dospělý hokej. Já po Filipovi nechci zlaté hokejky ani soustředění na Marsu, nechci. Bohatě nám bude stačit adekvátně nastavené prostředí, vytvoření konkurence. To je všechno, nic víc od něj nepotřebuju. Ať nám svaz pomáhá jako servisní organizace, vytvoří správný model soutěží, kde my uplatníme svoji práci. Toť vše! Já netvrdím, že svaz dělá všechno špatně, některé projekty pomáhají, ale to zásadní se neřeší. A schovávat všechno za covid? Házet vinu výhradně na druhé? Takže my jsme ti lemplové, kteří za všechno můžou… Tak jo.“

    Důvěřujete Filipu Pešánovi, že v roli svazového šéftrenéra nakonec obstojí a zvedne český hokej? „Vkládal jsem do něj určité naděje, ale tímhle výstupem mě úplně rozstřelil.“

    Také dal zřetelně najevo, že doba hájení končí a svaz bude vůči klubům tvrději postupovat. Váš pohled? „A za co nás chtějí trestat? Že se i v podmínkách svazem nastavených průměrných soutěží snažíme z kluků vytáhnout všechno, co v nich je?“

    Chybí vám, potažmo klubům silnější vzájemná interakce s ním? Přivítali byste, kdyby se za vámi šéftrenér občas zastavil? „Samozřejmě. Ať se nejdřív přijede podívat, jak v Plzni pracujeme s mládeží a pak teprve vynáší nějaké soudy. Jestli si myslí, že jsme proti němu nýmandi, tak ať dorazí a pak to zhodnotí. My se nemáme za co stydět.“

    Klubům vadí, když přijede svazová kontrola na trénink a aniž by si zjistila důvod, proč je trénink takový či makový, dotyčný kontrolor vypracuje hodnocení. A pak přijde výtka, že byla příprava málo intenzivní. „Přesně tak to je. Znovu opakuju, všude to není ideální, ale v drtivé většině případů se trenéři snaží na maximum a v rámci možností dělají, co jde. Osobně jsem se nesetkal s trenérem, který by dobrého mladého hráče nehrál. Absolutně se neztotožňuju s jeho názorem, že by vrátil někdejší kvóty mladých hráčů do extraligy. To byl největší nesmysl. Nikomu a ničemu to nepomohlo. Každý dobrý mladý hráč dostane příležitost. Každý! Našemu Davidu Jiříčkovi je teprve sedmnáct let, a protože na to už má, hraje pravidelně extraligu.“

    Copak Američané či Kanaďani hrají za dospělé?

    Jaký jste měl dojem z českého vystoupení na MS v Edmontonu? Neroste náhodou každým rokem manko na velmoci? „Připadá mi, že propast se spíš ještě prohlubuje. A je mi to upřímně líto. Byl bych šťastný za lepší výsledek, ovšem kdo rozložení sil ve světovém hokeji sleduje, vidí, že do absolutní špičky máme strašně daleko. Za sebe říkám, že můžeme být rádi, že jsme ve skupině neměli Němce, ale Rakušáky.“

    Produkce nových německých talentů pro NHL oproti nám je zarážející, že? „Souhlasím. A to tam Němci neměli Seidera, Reichla, gólmana… Tři, čtyři hráči dělají na dvacítkách obrovský rozdíl. Měli bychom s nimi obrovské problémy. Nehledě na to, že jsme porazili Rusko. To bylo specifické utkání. Zápas s Rusy jsme nevyhráli stylem, kterým se svět zrovna ubírá, ale v pořádku, zvolili jsme taktiku, která nás dovedla k potřebnému vítězství. Proč ne. Ale skutečný obraz světového hokeje je jiný. Svět je od nás výrazně odskočený. Vychvalovaná bojovnost je základní prvek, který se do toho snad dává automaticky. Nám ujel vlak jinde. Ale není to o tom, jak jsem se dozvěděl, že naši mladí hráči nehrají extraligu. Copak Američané nebo Kanaďané hrají dospělou soutěž? Ani jeden. Proč jsou tak dobří? Protože žijí v konkurenčním prostředí, kde se posouvají den co den výš a výš.“

    Filip Pešán se navezl do útočníka Michala Teplého, chtěl na jeho příkladu ukázat, jaký je přístup a vztah mladého Čecha k reprezentaci. Zaskočilo vás to? „Já bych to nerad hodnotil, ale zaráží mě, že nakládá klukovi, kterého měl pod sebou čtyři roky v Liberci. Tak kde leží ta chyba? Ano, Filip Pešán vyhrál titul s Libercem, dobrý. Ale řeknu to na rovinu. Pro mě to není odborník na svém místě. Po tom, co teď předvedl, fakt ne.“

    Jak byste si představoval jeho výstup po MS dvacítek? „Ať klidně řekne, že si od klubů představuje lepší práci, pokud si to myslí. Ale všichni v tom jedeme společně, v tomto duchu bych očekával jeho vyjádření. Že na tom musíme dohromady zapracovat, navzájem si pomoci. Že si přeje, abychom spolu víc mluvili, konzultovali svoje pohledy. A že za námi občas bude jezdit. Já ho u nás nikdy neviděl a nemyslím si, že krom Liberce je to jinde jiné. A do toho tohle? Kluby jsou špatný, musíme je trestat… Nezlobte se, já jsem z něj úplně vyřízenej.“

    Ozvou se kluby i jinak než reakcemi v médiích? „Ze všeho nejdřív bychom měli docílit toho, abychom byli přizváni k tvorbě soutěží. Měli bychom se někde zavřít na den, dva a vybrat formát, který všichni odsouhlasí. Abychom pod tím byli podepsaní všichni. Devadesát procent klubů jasně ví, co chce, co si představuje. A ne že bude mít juniorka dvě desítky mančaftů a v republice sedmnáct akademií. Tak buď si budeme dál hrát všichni na svém písečku, anebo se spojíme ve prospěch hokeje.“

  • Rachunek super. Tak snad jim to pujde s Flekem jak loni...

    K Pesanovi - jsem predvecenej, ze ty provokativni vyjadreni dela umyslne. Ma totize jednu pravdu v to, ze kdyz se ma prijit s jakoukoli zmenou souteze, tak cast klubu je proti, prootze se jich to dotkne. Bud jim zrusi dobry rocnik (Vsetin) nebo status akademie. Takhle vsichni krici, ze je treba snizit pocet mladeznickych tymu a svaz to udela (bez konzulatce s kluby, protoze pak ty kluby nemohou bojovat za svoje zajmy). Pokud tohle byl zamer tak asi ucel sveti prostredky. Ono by bylo zajimavy, kdyby poslednich 8 tymu (z 20) hralo nizsi soutez. Podle neuplne tabulky (kazdy ma jiny pocet zapasu) by to bylo nepriklad bez TRI, PLZ, HK. To by ten bolsevik z HK rval jak mu jdou jeho nejlepsi hraci do PCE :-)

    Jinak mi neprijde, ze Pesout nekam Pesanovi leze. Prece kazdymu musi byt jasny, ze svaz bez klubu nebo kluby bez svazu nezmuzou nic.     
  • 1140bxl napsal(a):
    Rachunek super. Tak snad jim to pujde s Flekem jak loni...

    K Pesanovi - jsem predvecenej, ze ty provokativni vyjadreni dela umyslne. Ma totize jednu pravdu v to, ze kdyz se ma prijit s jakoukoli zmenou souteze, tak cast klubu je proti, prootze se jich to dotkne. Bud jim zrusi dobry rocnik (Vsetin) nebo status akademie. Takhle vsichni krici, ze je treba snizit pocet mladeznickych tymu a svaz to udela (bez konzulatce s kluby, protoze pak ty kluby nemohou bojovat za svoje zajmy). Pokud tohle byl zamer tak asi ucel sveti prostredky. Ono by bylo zajimavy, kdyby poslednich 8 tymu (z 20) hralo nizsi soutez. Podle neuplne tabulky (kazdy ma jiny pocet zapasu) by to bylo nepriklad bez TRI, PLZ, HK. To by ten bolsevik z HK rval jak mu jdou jeho nejlepsi hraci do PCE :-)

    Jinak mi neprijde, ze Pesout nekam Pesanovi leze. Prece kazdymu musi byt jasny, ze svaz bez klubu nebo kluby bez svazu nezmuzou nic.     
    Jedna věc je provokovat, druhá věc je vědomě lhát. Já sem vydržel a ten Pešánovo videorozhovor sem zkouknul celej, přestože nemám rád jeho arogantní styl vystupování.

    A on tam lže hned několikrát... :#
  • @kafka kvalitní nálož, Antoše jsem četl, to je v dost podobném duchu, doufám, že se ten vocas Pešán aspoň teď trochu drbe na hlavě, hodit to na kluby je to nejjednodušší, jenže všichni víme, vodkud smrdí ryba..
  • Tak dnes pry jeste bez Rachny
  • upraveno 8. leden 2021
    Screepy napsal(a):
    @kafka kvalitní nálož, Antoše jsem četl, to je v dost podobném duchu, doufám, že se ten vocas Pešán aspoň teď trochu drbe na hlavě, hodit to na kluby je to nejjednodušší, jenže všichni víme, vodkud smrdí ryba..
    Nedrbe. Pešán je arogantní sráč a sebereflexe u něj nefunguje.

    V jednom našem vzájemným setkání v play off porád brečel, že pilshráči skáčou. Jenže během celý série za simulování dostali trest jenom dva hráči Liberce - Lakatoš a ještě někdo. Na jedný pozápasový tiskovce se ho jeden z novinářů přímo na tohle zeptal. Následovalo delší ticho a pak Pešán řekl : " Další otázky, prosím! "  :/
    Post edited by kafka on
  • Tak asi bych taky neřekl ,že by Paži lezl spasiteli do prdele,naposledy mu vypsal prádlo přes noviny,za to ,že nedodržel domluvu ,že neuštve v nároďáku Kašičku...No a tohle přesně o Pešánovi je...polopravdy a pololži....Řekl bych ,že chce Paži nastolit mír a víc se v tom hovně nešťourat....
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.

Ahoj cizinče!

Vypadá to, že zde ještě nevlastníš účet. Pokud se chceš zapojit do diskuze, klikni na jedno ze dvou tlačítek níže.

Top Posters