HCE Fórum

1412413415417418591

Komentáře

  • Zlín v baráži absolutně bez šance
  • @kinkis
    Já nic jiného nečekal...hodně jsem sledoval finále se Vsetínem a už tam bylo znát, že ani jeden z těch týmů nemá reálnou šanci na postup...zajímá mě, jak se k tomu v příštích letech postaví Znojmo
  • upraveno 21. duben 2023
    @Xaxxz myslím, že první liga ukáže, jak na tom doopravdy jsou, ale druhou ligu si povodili s prstem v nose :D každopádně by to mohla solidní konkurence pro Vsetín, Zlín atd
    Post edited by kinkis on
  • to bude taková jihomoravská liga :D nechtělo by se k nim přidat Brno? 
  • Tak PCE uz jsou venku nejakych par dni,a pokud je to tedy s Fodlikem pravda,tak uz to je jak tajemnej hrad v Karpatech.
  • Tipuju ze to oznami 1 kvetna
  • Nečekal jsem ,že ten Zlín padne takhle jasně !Myslel jsem si ,že je trochu potrápí ,ale byl tam fakt velikej rozdíl v kádrech!Zlín má prostě prvo ligovej kádr a bylo to vidět.Něco málo asi hrála i ta únava, ale určitě nerozhodla! Z 90 % to bylo o kádru!
    Příští rok tam může bejt zajímavější ten Hamrla to tam zvedl a podle mě bude dost posilovat + do toho si myslím určitě promluví Znojmo to postaví zajímavej tým a ambice bude mít!
    ....ještě týden a bude konec našim spekulacím,možná do 2 .května teda...některý redakce na svátky nepracujou 😀
  • Se rozebírá ten goal song naší 18....
    Já jsem asi starej ,ale tohle bejt jejich trenér bych jim nedovololil! Ve sluchátkách je to naprosto jejich osobní věc...asi i šatna...za mě je totálně ujetý a zeptat se mě dcera na tribuně co to hrajou ?? Podle mě to tam nepatří!
  • Nebuďme tak prudérní, dneska tohle poslouchají 8 lety děcka.
  • Screepy: jasně je to volně všude a klidně ať si to pouští doma když se jim to líbí a rodiče jim to dovolí proti tomu žádná!
    Ale písnička České reprezentace? Tam mi to přijde fakt hodně mimo a podle mě to tam nepatří!
    Jsem už starej prudér hold 😀
  • @maverick já ti samozřejmě rozumím, jenže halt generace se mění no, s tím nic nenaděláme. Jestli k lepšímu nebo k horšímu to už je otázka na jiný hlavy:) prostě se mění.
  • Řeknu ti názor stejně staré mladé generace, která s podobnými mladými hokejisty chodí do stejné školní budovy - "holt hokejky,to nemá smysl řešit🤦" .
  • Takže to uzavřeme


    Karlovy Vary se snaží nadupat tým. Neoslovily vás, jestli byste se nevrátil zpátky?
    „Ještě se mi do Česka zpátky nechtělo, rád bych si vyzkoušel něco jiného. Švýcarsko jsem chtěl poznat, zkusit si to tam, tak uvidíme.“

    Martin Frk
  • taky nejsem z toho goal hornu nadšený, a to jsem méně než 10 let od nich. Do kabiny? Jo, ale ne na hudbu po brance. Takovéhle písničky u této věkové kategorie budou vždy, když si vzpomenu na to, co se hrálo v šatně florbalového dorostu...
  • Nicmene pokud se novinar zepta ze se K.Vary snazi nadupat tym,tak snad to znamena ze prijdou zajimava jmena.Bernovskeho+toho Sveda nepocitam nepocitam.Jsem vazne zvedavej
  • Něco jsem zaslechl o Adamu Poláškovi, ale nevím jak to s nim dopadlo. Každopádně jestli optavaj aj obranu, tak asi naky to posílení bude.
  • Kulomet jede pořád na plný výkon. Poslední dva roky? Martin Frk nasázel 70 gólů v AHL. Jeho tvrdé rány ale nestačily, aby ho St. Louis vytáhlo nahoru. „Blues mají dobré mladé hráče, kteří by měli dostat šanci přede mnou, což úplně chápu,“ říká s nadhledem. S ženou zůstali ještě rok za mořem kvůli narození dcery, ale má po sezoně, Springfield rychle v play off skončil. Kde bude hrát v příští sezoně? A je reálné, že by se přidal k reprezentaci?

    Bodů máte v AHL zase jak máku (64 v 67 zápasech). Další dobrý rok na farmě?
    „Základní část jsme měli celkem dobrou, od Vánoc se nám začalo dařit. Udělali jsme play off, takže tahle část sezony v pohodě. Minulou sezonu jsem dal 40 gólů, ale měl jsem na farmě Los Angeles asi nejlepšího centra ligy. Trochu jsem se bál, jak to bude vypadat teď. Myslím, že dobrý, 30 gólů je taky super. St. Louis mě podepsalo, abych se prosazoval, tak mě těší, že jsem to plnil.“

    Neříkal jste si ale, že vás podepisovali, abyste góly dával i v NHL?
    „No, taky jsem si myslel... Ale dopadlo to tak, že jsem nedostal nahoře ani zápas. Tak to někdy chodí, s tím nic neudělám. Asi nevypadl v týmu zrovna nikdo, koho bych já mohl typově nahradit. Blues mají dobré mladé hráče, kteří by měli dostat šanci přede mnou, což úplně chápu. Pro klub je vždycky lepší, když si vychová svoje hráče a nachystá si je na NHL.“

    Jasně, ale za dva roky dáte v AHL sedmdesát gólů, St. Louis hraje bídně, vy sám dobře víte, že máte nadstandardní střelu, a nic. Není těžké nepřijít na trénink ve Spriengfieldu kyselý?
    „A víte, že jsem se s tím asi i smířil? Pár hráčů se zranilo, říkal jsem si, že bych mohl dostat šanci. Jenže vidíte, že vás nahoru neberou, tak to pak vezmete jako realitu. Mně šlo hlavně o to, abych hrál dobře na farmě, aby mi nikdo nemohl říct, že nejsem připravený. Nakonec jsem dal v týmu nejvíc gólů, posbíral nejvíc bodů, pak jsem dal i nejvíc gólů v přesilovkách. My tady chtěli zůstat i proto, že manželka byla těhotná, nechtěli jsme se zatím přesouvat do Evropy.“

    Je pravda, že od příští sezony posílíte Bern?
    „Ano, už to asi můžu říct, stěhujeme se s rodinou do Švýcarska. Bude to moje první evropská štace v dospělém hokeji. Chtěl jsem si zkusit i něco jiného. Když se nám navíc narodila malá, rád bych byl víc doma. V Americe se hodně jezdí na tripy, na týden zmizíte. Zaplaťpánbůh, že jsme se domluvili v Bernu, dohoda je na dva roky, tak snad to tam půjde.“

    Máte respekt z evropského hokeje?
    „Mám, odešel jsem v sedmnácti a zvykl si na hokej v Americe. Snad mi nebude moc dlouho trvat, abych se do toho dostal. Doufám, že se nám v Bernu bude dařit.“

    Karlovy Vary se snaží nadupat tým. Neoslovily vás, jestli byste se nevrátil zpátky?
    „Ještě se mi do Česka zpátky nechtělo, rád bych si vyzkoušel něco jiného. Švýcarsko jsem chtěl poznat, zkusit si to tam, tak uvidíme.“

    Za poslední čtyři roky jste v NHL odehrál 24 zápasů. Zbytek na farmě. Zapadl jste v Americe tedy spíš už do role vychovatele mladých v AHL?
    „Možná jo. Kluby někdy podepisují starší hráče, aby jim někdo pomohl nachystat talenty pro NHL. Nějaké zápasy nahoře mám, tak jsem klukům chtěl pomoci se dostat výš. První dva roky na farmě Detroitu nebyly nic moc, ale pak už mi to v AHL šlo. Nebo aspoň myslím, že to nebylo špatný. Snem byla samozřejmě NHL, jen jsem se tam poslední roky už moc nedostával.“

    Často se říká, že jste měl handicap ve hře dozadu, nebo v bruslení. Na druhou stranu, kdyby to bylo tak špatné, máte taková čísla v rychlé AHL?
    „Tady jsem asi zapadl taky do nějaké škatulky. Jen si nemyslím, že bych v bruslení nějak špatný. Asi budu víc dopředu než dozadu, na tyhle věci se kouká. Ale tohle se mění těžko, nějaký hráč prostě jsem.“

    Ano, s extrémně tvrdou střelou, což je zase váš velký bonus. Jednou o vás bývalý hráč Patrick O'Sullivan pronesl, že jste fakt nebezpečný chlap, který v každém utkání málem někoho zabije, protože ani neví, kam pálí. Usmějete se u takových pohledů, nebo vás spíš štvou?
    „Já nikdy cíleně nikoho trefit nechci. Ale když se na to podíváte z jiného pohledu, soupeř se snaží mě zastavit, abych nedal gól. Kleká do střely, nechce ji pustit na branku. Mě můj tým platí, abych dával góly. Jiné kluky zase platíte, aby střely blokovali. Takže když jdou dolů, já se trefím...“

    Bolí to.
    „Jo a není to moje chyba, protože oni tu střelu chtějí blokovat. Bylo to takové srandovní vyjádření. Ale hlavu jsem si tím nijak nelámal, abych řekl pravdu.“

    Takže v téhle sezoně jste dal 30 gólů, nikomu neublížil a všechno v pohodě?
    (usměje se) „Nic kolem hlavy nebylo. Ale zase mi to blokovali, tak do kotníku někoho trefíte, normální.“

    V AHL jste odehrál přes 400 zápasů. V lize se celkově hraje dost na sebe, vy jako střelec ale potřebujete nahrávky. Bavila vás soutěž, která slouží hlavně jako rampa do NHL?
    „Bavila, protože jsem měl i štěstí. Třeba na farmě Detroitu jsem hrál s klukama, kteří si rádi nahráli. Dva roky jsem třeba hrál s Tomášem Noskem.“

    A to není žádný chrt, že ne?
    „Není, věděl, že umím dávat góly. Chtěl, abych dával góly a on dělal práci, abych se dostal ke střele. Skvěle jsme si sedli. Vyhráli jsme AHL, klapalo nám to i s Bertuzzim. V Ontariu jsem si zase zahrál s T.J. Tynanem, což je nejlepší nahravač ligy. Věděl, že když mi nahraje, já dám většinou gól. Ale jinak je to samozřejmě tak, že se každý snaží dostat z farmy nahoru. Aby vám to vyšlo, musíte být produktivní. Proto se jinak moc nenahrává, ale já měl fakt kliku.“

    Škoda je, že Nosek s Bertuzzim nemají v Bostonu větší slovo, co? Taky mohli utrousit, že v AHL je zaparkovaný někdo, s kým jim to šlapalo.
    (směje se) „To teda. U Bruins se sešla skvělá česká kolonie, měli úžasnou základní část. Doufám, že porazí Floridu a půjdou co nejdál. Bylo by fajn, kdyby do Česka přivezli Stanley Cup.“

    Jak moc je reálné, že byste se po vyřazení v play off AHL připojil k reprezentaci před MS?
    „S Havlim (Martinem Havlátem) jsem se bavil, ptal se mě, jestli bych chtěl jet, kdybychom se nedostali v play off daleko. Ale popravdě, mám tady hroznýho zařizování, když nás čeká přesun do Evropy. Musíme řešit víza, stěhování, nevím, jak všechno bude. Říkal jsem mu, že zájem mám, ale taky, že uvidíme, jak bude všechno vypadat. Navíc větší zájem bude určitě o kluky z NHL, kdyby tam někdo vypadl. Stoprocentně by se dívali z reprezentace spíš tam.“

    Od příští sezony byste mohl mít k reprezentaci z Bernu blíž, ne?
    „Na jednu stranu jo, ale musí se mi dařit, aby o mě stáli. Hodně bych si chtěl zahrát za Česko, snad mi to půjde, aby byl zájem.“

    Za rok se hraje MS v Praze. Bylo by to velké lákadlo?
    „Že se ptáte. (usměje se) Tam by si chtěl zahrát každý, ale určitě tam budou chtít i kluci z NHL. Budu muset mít hodně dobrou sezonu, abych se tam procpal.“

    Když jste v roce 2018 odehrál celý ročník za Detroit, byl jste blízko i k MS pod Josefem Jandačem. Ale těsně před turnajem vás vyřadil. Vzpomínáte ještě?
    „Na jednu stranu to blízko bylo, poslední turnaj před mistrovstvím jsem odehrál, ale nedařilo se mi. Hodně kluků bylo lepších, než já, což rozhodlo. Trenér vždycky musí někoho vybrat a někoho škrtnout. Já neměl v dané chvíli nejlepší formu, takže mě nevzal, což chápu. Snad se příště lépe připravím, abych tým udělal.“




  • Hrozně rád bych ho tu jednou viděl, ta jeho střela je až děsivá
  • Tak jsem koukal na IG Varu jestli nahodou tam neni nejake zajimave jmeno co by nas zaclo sledovat a je tam zatim jen ten Frodlik a Bernovsky.Teda aspon hraci co maji socialni site
  • Vono neco dorazi. Co? to neovlivnime,tak snad vyberou dobre. Ja uz si zadny velky iluze nedelam.

  • https://www.eliteprospects.com/player/91153/iikka-kangasniemi

    Tenhle Fin má prý podepsáno s nejmenovaným klubem v extralize…co myslíte, nezamíří nakonec k nám? Čísla nemá vůbec špatný
  • Xaxxz

    Tak už je to venku, je to on.
  • Tak bomba, nevypadá nejhůř…akorát teda ty fyzický parametry, to i Pech byl oproti němu čahoun
  • A Pech i přes svojí výšku skoro ve 40 je pořád top hráč kdekoliv hrál :) za mě zajímavé jméno, uvidíme jak se ukáže
  • To Znojmo je jako masakr
  • upraveno 25. duben 2023
    Jinak z rozhovoru s trenérem Vítkovic Holaněm:

    Jak moc se kádr změní? Sportovní ředitel Roman Šimíček už řekl, že kromě Stezky odchází i Patrik Koch a Tobias Lindberg. Někdo další?
    „Patrik Koch má i nabídky z NHL. Na jednu stranu mě mrzí, že takový hráč jde pryč, ale určitě budu radši, když bude hrát v NHL než za Třinec. (usmívá se) Přeju mu to. Nebývá zraněný, nemocný, odehrál prakticky všechny zápasy, pokud zrovna nemá stopku za úlet, který k němu patří. Když je na ledě, soupeř to ví. Klasické Slovačisko, umí přitvrdit. Někdy je to na hraně, ale je to typ obránce, který nám bude chybět. Jak byl Roman Polák, o kterém soupeř věděl, že je na ledě, tak Kochino to samé. Odchází i útočník Honza Bernovský. Delší dobu se neprosadil, věřím, že když dostane nabídku jinde, porve se. Přišel z Brna, není odchovanec, ale odehrál toho v naší mládeži dost, takže mě mrzí, že takoví kluci jdou pryč. Ale není důvod je držet, pokud stagnují, neposunují se. Refreš v extralize je jen dobře.“

    Víte kde?
    „Mluví se o Varech, ale nechci spekulovat.“


    Post edited by Kylekatarn on
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.

Ahoj cizinče!

Vypadá to, že zde ještě nevlastníš účet. Pokud se chceš zapojit do diskuze, klikni na jedno ze dvou tlačítek níže.

Top Posters